Nowości  Statki  Porty  Stocznie  Armatorzy  Marynarze  Akweny    
 


MarynarkaHandlowa.pl > Bałtycki Terminal Kontenerowy połączony z Warszawą regularnymi pociągami towarowymi

2012-11-20 Bałtycki Terminal Kontenerowy połączony z Warszawą regularnymi pociągami towarowymi

W poniedziałek 19 listopada 2012 roku wystartowało pierwsze regularne towarowe połączenie kolejowe na trasie Gdynia - Warszawa. Pociągi Mazovia Ekspress przewozić będą kontenery.

Połączenie Mazovia Ekspress między gdyńskim portem morskim (BCT Bałtycki Terminal Kontenerowy) i stolicą Polski uruchomione zostało przez dwóch operatorów kolejowych ATC Rail i Cargosped.

Trasa obsługiwana będzie 2 razy w tygodniu - w poniedziałki i czwartki.


Terminal kontenerowy firmy Cargosped w Warszawie (grafika: Cargosped)

Odjazd z Gdyni planowany jest w każdy poniedziałek oraz czwartek, w godzinach wieczornych. Przewidywany termin przyjazdu na terminal w Warszawie to każdy wtorek i piątek w godzinach południowych.

Połączenie przeznaczone jest dla firm zajmujących się importem i eksportem.

"Liczymy na to, że nowy produkt spotka się z zainteresowaniem naszych klientów." - powiedział Bogusław Ney, prezes firmy Cargosped.

"Nasi klienci od dawna poszukiwali intermodalnego rozwiązania łączącego stolicę z portami polskimi, które zapewniałoby wysoką częstotliwość, szybki tranzyt, konkurencyjne ceny i szeroką dostępność dla wszystkich zainteresowanych. Z oczywistych względów Warszawa jest bardzo dużym rynkiem konsumpcji i produkcji w naszym kraju, generującym ogromny ruch towarów. Jesteśmy przekonani, że Mazovia Ekspress odpowie na to zapotrzebowanie i pozwoli na sprawną obsługę tego rynku jednocześnie wyeliminuje uciążliwy ruch ciężarowy z aglomeracji stołecznej kierując go na statki zawijające do Gdyni!" - powiedział Piotr Frąckowiak, menadżer od transportu intermodalnego w BCT.

MarynarkaHandlowa.pl na serwisach społecznościowych: