Nowości  Statki  Porty  Stocznie  Armatorzy  Marynarze  Akweny    
 


MarynarkaHandlowa.pl > BCT Bałtycki Terminal Kontenerowy z kolejnym rekordem

2012-12-04 BCT Bałtycki Terminal Kontenerowy z kolejnym rekordem

BCT Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni, czyli najstarszy i największy morski terminal kontenerowy w Polsce, w listopadzie 2012 roku pobił swój dotychczasowy rekord intermodalny.

W listopadzie 2012 roku BCT Bałtycki Terminal Kontenerowy na terminalu kolejowym przeładował aż 17 568 TEU.

Jak informuje zarządza terminala udział kolei w listopadzie 2012 stanowił 54,1% wszystkich kontenerów obsłużonych w BCT.


Kontenery na wagonach kolejowych w BCT Bałtyckim Terminalu Kontenerowym (grafika: BCT Bałtycki Terminal Kontenerowy)

Łącznie w BCT Bałtyckim Terminalu Kontenerowym przeładowano w listopadzie 32 457 TEU, a od początku 2012 roku 377 177 TEU.

"Jesteśmy świadomi, że przewozy intermodalne stanowią przyszłościowy kierunek rozwoju transportu. Zgodnie z Białą Księgą Transportową do 2050 50 proc. wszystkich towarów ma być przeniesionych z dróg na alternatywne środki transportu m.in. kolej. Przykład BCT potwierdza, że jest to możliwe nawet w Polsce, gdzie średni udział przewozów intermodalnych obecnie kształtuje się na poziomie od trzech do pięciu procent." - powiedział Piotr Frąckowiak, menadżer od transportu intermodalnego w BCT.

Rekord był możliwy dzięki zwiększającej się liczbie połączeń kolejowych terminalu z wnętrzem kraju i na szlaku Bałtyk - Adriatyk.

MarynarkaHandlowa.pl na serwisach społecznościowych: