Nowości  Marynarka handlowa    
 


MarynarkaHandlowa.pl > Blog o skroplonym gazie ziemnym LNG

2016-02-04 Blog o skroplonym gazie ziemnym LNG

Spółka Polskie LNG uruchomiła blog ekspercki poświęcony technologii LNG.

W ramach portalu spółka ta, która zbudowała terminal do odbioru skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Świnoujściu, publikuje w ramach swojego portalu edukacyjnego artykuły bloga opisujące rozmaite aspekty stosowania skroplonego gazu ziemnego autorstwa czołowych specjalistów.

"Blog będzie miejscem, gdzie znajdziecie odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące LNG - jego produkcji, przechowywania, transportu oraz technologii, które sprawiają, że terminal LNG w Świnoujściu stał się jedną z czołowych polskich inwestycji ostatnich lat. Eksperci z wielu instytucji oraz uniwersytetów rozwieją wątpliwości, wytłumaczą zasady bezpieczeństwa oraz procedury, które stosowane są podczas obsługi terminala, a także wyjaśnią, jakie zalety niesie ze sobą stosowanie skroplonego gazu ziemnego w Polsce i na świecie.
Z kolejnych artykułów dowiecie się, jakie znaczenie ma LNG dla gospodarki różnych krajów oraz jak wygląda infrastruktura gazowa w nich, a także poznacie rolę, jaką odegra Polska w światowej sieci tranzytowej. Zrozumiecie, jak duże znaczenie ma obecność naszego państwa w tej sieci oraz jakie dalekosiężne skutki dla polskiej gospodarki ma budowa terminala w Świnoujściu.
" - przeczytać można w komunikacie prasowym firmy.

Blog jest dostępny pod adresem www.lng.edu.pl/pl/blog.

MarynarkaHandlowa.pl na serwisach społecznościowych: