Nowości  Statki  Porty  Stocznie  Armatorzy  Marynarze  Akweny    
 


MarynarkaHandlowa.pl > W Szczecinie powstanie terminal do obsługi metali

2013-08-28 W Szczecinie powstanie terminal do obsługi metali

We wtorek 13 sierpnia 2013 roku odbyło się uroczyste symboliczne wbicie łopaty pod nową inwestycją. Rozpoczęła się budowa terminalu do obsługi metali żelaznych i nieżelaznych w porcie w Szczecinie.


(grafika: Cronimet PL)

Firma Cronimet PL zajmuje się hurtowym skupem, przetwórstwem i handlem złomem. Inwestycja trwa na niemal trzyhektarowej działce przy Kanale Przemysłowym (Wrocławskim). Kanał ten wkrótce przekształci się w terminal do przetwarzania, odzysku i magazynowania oraz przeładunku metali żelaznych i nieżelaznych.

Firma wybuduje przy Kanale Przemysłowym nabrzeże o długości 150 m i głębokości technicznej 8 m, przy którym rocznie obsługiwanych będzie do 150 tys. ton ładunku. Wybudowane zostaną także place składowe, trzytorowa bocznica kolejowa, boksy, wagi, warsztaty, laboratorium i biura.


(grafika: Cronimet PL)

"Złom będzie docierał do szczecińskiego terminala samochodami ciężarowymi i koleją. Na miejscu zostanie przeładowany na statki, które drogą morską dostarczą go do hut m.in. w Finlandii i Hiszpanii. Początkowo terminal obsługiwać będzie do 150 tys. ton ładunku rocznie, ale w planach jest już koncepcja rozbudowy tego przedsięwzięcia." - powiedział Michał Kłos, koordynator projektu.

Wartość inwestycji to szacunkowo 20 mln zł.

Rozmowy między zarządcą portu (Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście) a inwestorem rozpoczęły się pod koniec 2010 roku. Lokalizacja Szczecina wygrała z innymi rozpatrywanymi - były nim Rostock, Kłajpeda oraz Ryga.

Cronimet PL z siedzibą w Inowrocławiu jest polskim oddziałem koncernu Cronimet z siedzibą w Karlsruhe. Grupa te skład się z 56 firm w kilkunastu krajach i zatrudnia łącznie prawie 5 tys. pracowników.

MarynarkaHandlowa.pl na serwisach społecznościowych: